RybičkyJedná sa o exfoliačné ošetrenie nôh, ktoré robia ryby v špeciálnych nádržiach. Môže Vám to pripadať divné, ale určite stojí za to tento spôsob vyskúšať.

Už ste o tom počuli?
Ide o veľa rokov rozšírenú prax v Turecku a na Strednom východe, ktorá v Európe začala byť populárna len nedávno. Funguje to takým spôsobom, že ponoríte svoje nohy do vane s rybičkami na približne 20 – 30 minút. Za ten čas rybičky požierajú kutikuly, kurie oká, čím Vás zbavujú odumretej kože.

O aký druh rýb ide?
„Doktor Ryba“ je prezývka náležiaca rybám z rodu Garra Rufa, ktoré pochádzajú z Kangalského regiónu v strednom Turecku. Tieto rybičky nemajú žiadne zuby. Používajú svoje malé sajúce ústa na požieranie rias alebo, v našom prípade, odumretej starej kože na našich nohách.

Je to nepríjemné?
Nie, ide o prirodzené odlupovanie a takisto o akúsi mikromasáž. Spočiatku Vás to môže trochu štekliť, ale len čo si na to zvyknete, je to celkom príjemné.

Je to bezpečné?
Celkové riziko infekcie bude pravdepodobne nízke, ak príslušné kúpele dodržujú zodpovedajúce hygienické normy. Odporúčame Vám chodiť iba do kúpeľov, ktoré majú riadne povolenia. Ľudia s reznými ranami, infekciami, pľuzgiermi a bradavicami na rukách a nohách alebo s príznakmi diabetickej nohy by toto ošetrenie absolvovať nemali.