Velvet Smooth™ Express Pedi FAQ

FAQs

1. Čo sú príčiny suchej kože a mozoľov?

Naše chodidlá nás nosia dennodenne počas nášho života. Napriek tomu sa im častokrát dostáva príliš málo pozornosti. Hrubá koža na podrážkach sa môže ľahko vysušiť, stvrdnúť a drobiť z tlaku, intenzívnej záťaže alebo príliš vysokých topánok. Vytvára sa prebytok nových buniek ako odpoveď na tlak a trecie body a tieto oblasti sa veľmi rýchlo stávajú rohovaté a dostanú nevzhľadnú žltastú farbu.

2. Čo sú následky suchej kože a mozoľov?

Pokiaľ sa mozole neodstránia, môže sa citlivá pokožka na chodidle natrhnúť a bude náchylnejšia na baktérie. Zápaly a plesňové infekcie kože môžu byť následok. Suchá a šupinatá koža a mozole by sa mali preto pravidelne odstraňovať.

3. Čo odlišuje nový Scholl Velvet Smooth™ elektrický pilník na chodidlá s diamantovými kryštálikmi* ?

Scholl Velvet Smooth™ elektrický pilník na chodidlá má odnímateľný rotačné hlavice a ergonomický tvar pre ľahké odstraňovanie nadbytočnej kože aj na malých a zle prístupných miestach. Hlavica má v sebe mikrogranulové čiastky, ktoré zaručia jemné a ľahké odstraňovanie mozoľov bez poškodenia neporušených vrstiev kože.
* Množstvo diamantových kryštálikov = 1% (tj.cca 5 -15 mg) karbidu kremičitého, ktorý sa používa na výrobu hlavíc.

4. Čo je výhoda elektrického pilníka v porovnaní s manuálnymi pilníkmi na mozole?

Odstraňovanie mozoľov s novým Scholl Velvet Smooth™ elektrickým pilníkom na chodidlá s diamantovými kryštálikmi je rýchle a jednoduché. Okrem toho je potrebná menšia sila ako keď používate bežné manuálne škrabky alebo pilníky. 

5. Čo sa na Scholl Velvet Smooth™ zmenilo?

Velvet Smooth™ hlavice sú teraz naplnené jemne zomletými čiastkami diamantu, ktoré prinášajú zlepšené a účinné výsledky pri odstraňovaní mozoľov. Sortiment náhradných hlavíc sa rozrástol a teraz sú k dispozícii rôzne typy, aby ste mohli používať vhodnú veľkosť zrna v závislosti od hrúbky mozoľa.

6. Môžem používať Velvet Smooth™ elektrický pilník pre mozoľovitú kožu na rukách?

Áno, elektrický pilník sa môže používať na zmäkčenie mozoľnatej kože na vnútornej strany ruky.

7. Ako funguje Scholl Velvet Smooth™ s diamantovými kryštálikmi - elektrický pilník na chodidlá?

Mikrogranule na hlavici zaistia jemné a ľahké odstraňovanie mozoľov bez poškodenia neporušených vrstiev kože. Nové náhradné hlavice majú rôzne veľkosti zrna, aby efektívne a jemne odstraňovali mozole rôznych hrúbiek.

8. Čo dosiahnu diamantové kryštáliky na náhradných hlavícach?

Diamantové kryštálikysa v už odvetví krásy a kozmetiky používajú a sú dobre známe pre ich pílingové vlastnosti v exkluzívnych kozmetických ošetreniach. Okrem toho sú diamanty jeden z najtvrdších materiálov na svete. Ako súčasť Velvet Smooth™ náhradných hlavíc, nielen zlepšujú funkcionalitu elektrického pilníka , ale zaručia aj zlepšené a účinnejšie odstraňovanie mozoľov.

9. Musím mať skúsenosti s odstraňovaním mozoľov?

Nie, jednoduchá aplikácia a bezpečnostné zastavenie umožňuje aj začiatočníkom jemne a dôkladne odstraňovať mozole.

10. Hrozí poranenie počas odstraňovania mozoľov s elektrickým pilníkom?

Nie, jednoduchá aplikácia a bezpečnostné zastavenie umožňuje jemné, bezpečné a dôkladné odstraňovanie mozoľov aj pre začiatočníkov. Elektrický pilník by však nemal byť použitý na poranenú alebo podráždenú pokožku. Pokiaľ sa objavia podráždeniny alebo ťažkosti, ošetrenie sa musí okamžite zastaviť.

11. Ako často môžem používať Scholl Velvet Smooth™ elektrický pilník na chodidlá a ako dlho by som v ošetrení mala pokračovať?

Elektrický pilník sa môže používať tak často, ako chcete kým Vaše chodidlá nebudú jemné a bez nadmerných mozoľov. Trvanie ošetrenia pokračuje v závislosti od individuálnej záťaže na nohách a sedenie topánok.

12. Prečo existujú tri rôzne veľkosti zŕn / rotačných hlavíc? Kedy som sa mal použiť, ktorú veľkosť zrna?

Velvet Smooth™ sortiment rotačných hlavíc sa skladá z troch rôznych rotačných typov: Extra hrubý, hrubý, a jemný. V závislosti na individuálnej hrúbky mozoľa sa odporúča hrubá alebo extra hrubá rotačná hlavica pre optimálne odstránenie nadmerných mozoľov.
Extra hrubá hlavica je veľmi vhodná pre odstraňovanie silných a tvrdohlavých mozoľov, kým je hrubá rotačná hlavica vhodná pre efektívne, ale šetrné odstránenie prebytočných mozoľov.
Zmiešané balenie pozostávajúce z extra hrubej a jemnej rotačnej hlavice kombinuje dve rôzne veľkosti zŕn. Extra hrubá rotačná hlavica je vhodná pre odstránenie silných a tvrdohlavý mozoľov a jemná rotačná hlavica ideálne dopĺňa výsledky ako perfektné zakončenie.

13. Mám si namočiť nohy pred použitím elektrického pilníka, alebo čo je najlepšia príprava na odstraňovanie mozoľov?

Nie, nohy by nemali byť namočené pred použitím Scholl Velvet Smooth™ elektrického pilníka. V prípade, že je mozoľ mäkký a opuchnutý po namočení, môže sa stať, že sa mozoľ možno neodstráni úplne. Ideálne  odstránenie prebytočných mozoľov sa vykonáva na suchej pokožke. Príprava nôh nie je nutná.

14. Pri použití môjho nového Scholl Velvet Smooth™ elektrického pilníka, sa zastavuje. Čo s tým môžem urobiť?

Ak použijete príliš veľa tlaku, prístroj sa automaticky prepne do polohy OFF. Toto vstavané bezpečnostné zastavenie chráni pokožku a Vám bráni odstrániť príliš veľa mozoľov naraz. Skúste použiť menej tlaku a ovládajte zariadenie s jednotnými pohybmi cez zrohovatenú kožu.

15. Mám veľmi silné mozole a použitie Scholl Velvet Smooth™ elektrického pilníka vyžaduje veľa času. Čo mám robiť?

Scholl Velvet Smooth™ sortiment má vhodnú veľkosť zrna pre každý typ mozoľu. Rotačná hlavica s veľkosťou zrna extra hrubé je vyplnené časticami diamantu a bola špeciálne vyvinutá pre jemné a spoľahlivé odstraňovanie hrubých mozoľov. Predtým mali rotačné hlavice len jednu veľkosť zrna. Nový sortiment z troch rôznych veľkostí zŕn vám umožní odstrániť aj silnejšie mozole.

16. Už vlastním Scholl Velvet Smooth™ elektrický pilník na chodidlá. Môžem použiť nové rotačné hlavice s diamantovými kryštálikmi s mojím zariadením?

Samozrejme, môžete využiť aj nové Velvet Smooth™ náhradné hlavice s diamantovými kryštálikmi a rôzne veľkosti zŕn s Vašim. 

17. Kedy je najlepší čas na odstraňovanie mozoľov?

Ťažké námaha alebo nesprávna obuv vedú k nárastu tlaku, ktorý spôsobuje zvýšenú tvorbu mozoľových buniek vo Vašej koži. Následky sú škaredé škvrny na koži a bolestivé zahusťovanie mozoľov. Odporúčame preto celoročné a pravidelné odstraňovanie mozoľov. Aké obdobie dňa na odstraňovanie Vašich mozole si vyberiete je na Vás.

18. Ako sa používa elektrický pilník?

Kĺžte hlavicou jemne cez mozoľnaté časti kože pre odstránenie nadmerných mozoľov. Použite slabý až stredný tlak. Vyhnite sa používaniu na popraskanej alebo krvavej koži.

19. Ako musím správne držať pilník v ruke na odstránenie mozoľov?

Držte pilník s jednou rukou na rukoväti a jemne ju pohybujte cez zrohovatenú kožu.

20. Musím po určitom počte použití nahradiť hlavice? Ako môžem rozoznať, kedy je nutné rotačnú hlavicu vymeniť?

Hlavica sa musí vymeniť vždy, keď je opotrebovaná. Opotrebenie je závislé od intenzity a trvania ošetrení. Opotrebovaná hlavica už odstraňuje mozole tak dôkladne, keďže zrno už nemá plnú veľkosť. Spravidla, sa hlavica zdá byť ľahšia, a zrno je obrúsené. Kúpte si náhradné hlavice v prípade potreby.

21. Ako by som mal skladovať už použité rotačné hlavice?

Ak vymieňate rotačné hlavice s rôznymi veľkosťami zŕn, použite malý plastový sáčok pre uloženie použitých rotačných hlavíc, ktoré ale ešte nie sú opotrebované. Môžete samozrejme tiež uložiť rotačné hlavice na obvyklých miestach.

22. Ako sa môžem zbaviť mojich starých rotačných hlavíc?

Uprednostnite vyhodenie rotačných hlavíc do  staré valčekové hlavy do odpadového koša. Nie sú žiadne zvláštne požiadavky na zbavenie sa starých rotačných hlavíc.

23. Musím elektrický pilník po použití špeciálne vyčistiť?

Ak chcete vyčistiť rotačnú hlavicu, vyberte ju a opláchnite v tečúcej vode. Prístroj čistite vlhkou handričkou. Vysušte prístroj a rotačnú hlavicu s čistou a suchou handričkou a dajte rotačnú hlavicu naspäť do prístroja.

24. Prečo by moje chodidlá mali podstúpiť osobitnú starostlivosť po použití Scholl Velvet elektrického pilníka?

Osobitná starostlivosť po odstránení prebytočných mozoľov môže rozšíriť požadované výsledky na hodvábne mäkká chodidlá. Aby bolo možné sa optimálne starať o Vaša chodidlá, je vhodné ich očistiť po ošetrení mozoľov v rozmaznávacom Scholl Velvet Smooth™ kúpeli pre chodidlá. Toto odstráni posledné kožné šupiny a zároveň čistí chodidlá s vysoko kvalitnými zložkami. Za účelom dosiahnutia optimálnych výsledkov, odporúčame následne natrieť chodidlá s Scholl Velvet Smooth™ intenzívne sérum. Sérum na chodidlá dodáva intenzívnu vlhkosť vďaka Pentavitinu, zelenému kaviáru a kyseline hyalurónovej.

25. Prečo moje nohy si vyžadujú osobitnú pozornosť a špeciálny krém na starostlivosť o chodidlá?

Naše chodidlá nás nosia dennodenne počas nášho života. Napriek tomu sa im častokrát dostáva príliš málo pozornosti. Je veľký rozdiel medzi kožou na rukách a na nohách kvôli štruktúre kože. Vnútorný povrch kože našich rúk a nôh je asi desaťkrát hrubšia ako zvyšok našej koži na tele a preto si vyžadujú osobitnú starostlivosť.

26. Aké výhody ponúka škála starostlivosti o chodidlá Scholl Velvet Smooth™?

S veľkým množstvom vysoko kvalitných zložiek ponúka škála starostlivosti o chodidlá Scholl Velvet Smooth™ profesionálnu starostlivosť o chodidlá pre použitie doma, v súlade s Vašimi osobnými a individuálnymi potrebami starostlivosti o chodidlá.

27. Čo robí škála starostlivosti o chodidlá Scholl Velvet Smooth™ tak špeciálnou?

Škála starostlivosti o chodidlá Scholl Velvet Smooth™ pracuje s veľmi špeciálnymi zložkami doteraz nepoužitým na starostlivosť o chodidlá, ako je napríklad zelený kaviár, vitamín A + E, omega-6, kyselina hyalurónová a mandľový olej, ktoré sú dobre známe z iných luxusných produktov pre starostlivosť o pleť.

28. Musím používať všetky produkty naraz na dosiahnutie optimálnych výsledkov, alebo stačí keď napríklad použijem len intenzívne sérum?

Jednotlivé výrobky môžu byť kombinované jednotlivo na vytvorenie kúry pre starostlivosť o chodidlá úplne prispôsobené potrebám každého jednotlivca. Či už každý deň alebo značne cez víkendy, škála starostlivosti o chodidlá Scholl Velvet Smooth™ ponúka vhodné produkty pre každého, počnúc ppoužitím elektrického pilníka s diamantovými kryštálikmi a  intenzívneho séra pre tých, ktorí sa ponáhľajú až po všestranný rozsiahly program. Podrobnejšie informácie o kúre sú k dispozícii na www.schollsk.sk.