100 rokov skúseností

 


Využitie vedy pre zdravie nôh

Náš zakladateľ Dr. William Mathias Scholl chcel porozumieť štruktúre a biomechanike nôh vo vzťahu k telu a jeho zaujatie a hodnoty s nami žijú dodnes.


1899

Príbeh sa začína v Chicagu v roku 1899, kam sa vo veku 17 rokov William presťahoval, aby pracoval v jednom malom obchode s obuvou – tento obchod sa špecializoval na pohodlnú obuv. Počet ľudí, s ktorými sa stretol a ktorí mali boľavé nohy, ho zaujal natoľko, že sa zapísal na medicínu, aby sa dozvedel viac informácií o ľudskom tele. Zo všetkého najviac ho zajímala anatómia a fyziológia nôh. 


1904

Čoskoro po tom, čo v roku 1904 vo veku 22 rokov získal lekársku kvalifikáciu, si patentoval svoj prvý vynález: Foot-Eazer. Išlo na svoju dobu o priam revolučný výrobok – vložku, ktorá sa vkladala do topánok s cieľom vystuženia a podoprenia nožnej klenby. V roku 1907 založil spoločnosť Scholl Manufacturing Co. Inc.


1912

William Scholl kládol vedu do centra svojej vynálezcovskej činnosti a vývoja nových výrobkov, a preto v roku 1912 založil Illinois College of Chiropody and Orthopaedics – Illinoiskú Fakultu pre pedikúru a ortopédiu – aby sa čoskoro stala najvýznamnejšou vzdelávacou inštitúciou vo svojom odbore v Spojených štátoch amerických. Ponúkal bezplatné vyšetrenia nôh a takisto založil každoročnú akciu pod názvom Národný týždeň pohody nôh.


1920er Jahre

V 20. rokoch 20. storočia vytvoril prvý rad obuvi navrhnutý s cieľom starostlivosti o anatómiu nôh. Po desiatich rokoch Dr. Scholl prišiel s kompresnými pančuchami na úľavu pri opuchnutých členkoch a kŕčových žilách. A v 40. rokoch 20. storočia boli vynájdené a uvedené do predaja zdravotné výstelky značky Scholl, ktoré sa čoskoro stali jedným z najlepšie predávajúcich druhov tovaru tejto spoločnosti. 


1960er Jahre

V 60. rokoch 20. storočia sme zažili prudký rast. Boli vyvinuté sandále Pescura firmy Scholl s anatomicky tvarovanou zdravotnou výstelkou z bukového dreva, ktorá pomáhala formovať nohy pri každom kroku. Tieto sandále rýchlo zaznamenali medzinárodný úspech, pretože ich nosili aj také celebrity ako modelky Twiggy a Jean Shrimpton. Tým sa stali uznávanou ikonou štýlu a komfortu. 


1968

William Scholl umiera v roku 1968 vo veku 86 rokov. Svojej spoločnosti zanechal svoje celoživotné poslanie: „Ako zlepšiť pohodlie, zdravie a celkovú pohodu ľudí prostredníctvom starostlivosti o ich nohy?“ A našou úlohou je teda stále sa starať o nohy ľudí tohto sveta.


2004

Oslávili sme sté výročie značky Scholl s novou identitou našej značky, novou generáciou výrobkov na starostlivosť o nohy.


2008

We revealed our new line of shoes designed by major Italian designers and sold in high-street shoe shops. With the right balance of style, comfort and technology, they have everything that embodies Scholl.


Dnes

História značky Scholl pokračuje s rovnakou vášňou a filozofiou ako za čias svojho zakladateľa. Naším poslaním je zlepšovať zdravie, komfort a celkovú pohodu ľudí prostredníctvom starostlivosti o ich nohy.