Potenie


Prečo sa nohy potia?

Na pokožke spodnej časti nôh sa nachádza zhruba 250 000 potných žliaz. To je viac, než na akejkoľvek inej časti nášho tela.
Pot je prirodzenou záležitosťou, ktorá zachováva mäkkosť a pružnosť pokožky a reguluje teplotu nôh. Ľudia sa často domnievajú, že pot je príčinou zápachu nôh. Nie je to tak. Zápach tvoria baktérie, ktoré sa množia v topánkach v dôsledku tepla a vlhkosti. Tieto baktérie.

Ako zabrániť nepríjemnému zápachu nôh?
Aby ste zamedzili nepríjemným dôsledkom nadmerného potenia, noste ponožky vyrobené z prírodných materiálov (napr. bavlny) a topánky, ktoré umožnia Vašim nohám dýchať. Tým dôjde k obmedzeniu rastu plesní a baktérií, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach. Ďalším spôsobom, ako zabrániť nepríjemnému zápachu, je použitie antibakteriálneho dezodoračného spreja. Ak budete trpieť silným potením, môže Vám síce sprej proti zápachu pomôcť, avšak takisto je dôležitá aj hygiena topánok. Skúste použiť dezodorant v spreji na topánky alebo výstelky, ktorý je vyrobený s použitím aktívneho dreveného uhlia, ktorý Vám pomôže odstrániť nepríjemný zápach. 

Zistite si viac informácií o produktoch na prevenciu zápachu nôh od značky Scholl