Relaxácia


Ako môžem bojovať s únavou?

Uvoľnite napätie a zmyte zo seba únavu nôh teplým kúpeľom obsahujúcim minerálne soli alebo špeciálne čistiace látky. Na skutočnú relaxáciu nôh masírujte svoje nohy pod tečúcou vodou a vyskúšajte niekoľko cvikov. Skúste otáčať členkami, krčiť a naťahovať prsty nôh alebo si masírovať chodidlá o guľky umiestnené na dne vane. Pre stimuláciu krvného obehu zakončite kúpeľ nôh striedavými prúdmi teplej a studenej vody. Ak sa chystáte na cestu, horúce unavené nohy a chodidlá môžete ochladiť a osviežiť aj miernym osprchovaním.

Aký je najlepší spôsob masáže mojich nôh?

Nemusíte byť profesionálnym masérom, ak chcete dopriať svojim nohám trochu lásky. Všetko, čo je potrebné urobiť, je pripraviť si osviežujúci kúpeľ na nohy a desať minút ich jemne masírovať.

Tu je návod na jednoduchú masáž, ktorú môžete vyskúšať:


Dajte si na nohu trochu masážneho oleja. Jemne masírujte nohu počínajúc prstami, potom v smere do strán, k chodidlu a späť k päte. Potom masírujte členok a priehlavok. Použitím palcov jemne hlaďte brušká každého prsta.

Pomaly prechádzajte palcom od päty k prstom na nohách, pozdĺž vnútornej klenby Vašej nohy a potom pozdĺž vonkajšieho okraja.

Chyťte prsty na nohách po jednom a jemne ich naťahujte.

Zovrite jednu ruku okolo prednej časti Vašej nohy a druhú na zadnej časti. Potom otáčajte rukami mierne v opačných smeroch, akoby ste chceli krútiť svoje nohy.